сел. Жданове. Жданівський ДНЗ








Заняття

 

ЗАНЯТТЯ " ПРИРОДА КОСМОСУ"

(СЕРЕДНЬО-СТАРША ГРУПА)
Програмовий зміст: ознайомити дітей із загальної будовою Сонячної системи  і назвами планет; підвести до поняття Космосу, як простору, що існує за межами планети Земля; активізувати лексичний словник: космос, зірки, сузір’я, сяйво, глобус, ракета, Всесвіт; розвивати уяві, фантазію, естетичний смак; виховувати любов та бережливе ставлення до природи.

Матеріали : зображення Сонця і планет Сонячної систе6ми, схематичні зображення сузір’їв картки від 1 до 5 (за кількістю дітей), плоскості зображення ракет,глобус, м’яч, олівці.
Хід заняття
Вих-ль : Малята , давайте привітаємося!!!
               Добро таго ранку, сонце привітне!
               Доброго ранку, небо блакитне,
               Доброго ранку, у небі пташки!
               Доброго ранку,маленькі дубки!
Вих-ль : малята зараз у нас ранок. А що буде потім?( день, вечір, ніч).А що можна побачити вночі на небі? (відповіді)
Вих-ль : так, саме місяць і зорі.,  а щоб їх побачити заплющіть очі..
Психогімнастика
Закрийте очі… Нашу Землю сповиває тиха ніч… На небі спалахують чарівні зірочки – більші і менші, що мерехтять золотом і сріблом. Уявіть себе зірочками. Замерехтіли наші зірочки – покліпайте очима. зірочки розминають після сну свої промінчики – підніміть руки вгору. Ось так яскраво сяють наші зірки. Невдовзі ранок…
-  Дітки, а що ми побачимо на небі зранку?(відповідь)
- Сонце- теж зірка. Наша планета земля обертається навколо сонця, а разом із нею ще 7планет-«подружок». Цей хоровод називають Сонячною системою.
( Звучить космічна музика. До групової кімнати заходить інопланетянин ).
Вих-ль : Любий гостю , звідкіля ти?
                Як тебе нам величати?
Ін.  :  Я у Космосі живу,
          Всесвіт дуже я люблю,
          Мене Космік, діти, звати,
          Люблю я мандрувати.
- А ви малята, хочете зі мною вирушити у космічну мандрівку? А як ві, гадаєте, на чому ми полетимо? (відповіді)
Ін. – Сядем дружно у ракети, полетімо на планети.
А щоб наші ракети змогли злетіти , треба запустити бортовий комп’ютер . а для цього кожен з нас має викласти цифровий ряд з карток. Молодці ! залишилося тільки ввести пароль: покладіть на трикутник цифру 1, прямокутник -3 , овал – 4, квадрат – 2. Усе готово, система затвердила пароль. Можемо починити відлік: 10,9,8,7,6,5,4,3,2,1 Пуск!  Заплющіть очі ми летимо! (Звучить космічна музика)
Ось ми і прилетіли. Нас зустрічають планети Сонячної системи.
Як від сонця рахувати,
Меркурій першим слід назвати.
Друга – Венера величава,
По небу ходить , ніби пава.
Третя, Венерина сусідка,
Це Земля – ваша домівка,
Ніби бог війни упертий,
Червоний Марс.
І він четвертий.
За ним друг його пихатий –
Гігант Юпітер,
В списку – п’ятий.
Шостий, ніби в пояс вбраний,
Це Сатурн_ сусід Урана.
А Уран, планета сьома,
Також добре нам відома.
Ну а слідом за Ураном-
Нептун – восьмий і останній.
Дітки, всі ці планети рухаються навколо сонця. Щось і ми засиділися в наших ракетах. Прошу вас трошки розім’ятися .
Гра « М’яч кидай – космічне слово називай».
Ін. – Діти, а  в якій країні ви живете?(В Україні)
- -   Де знаходиться Україна? (на планеті Земля)
Вих-ль: Чудова планета існує – Земля!
                На ній є гори, ліси, і поля!
                Планета Земля – це великий наш дім,
                І люди – господарі – мешкають в нім.
А щоб вам було зрозуміло, як крутиться Земля, ми розглянемо глобус. Ось саме так виглядає наша планета Земля.
Ін. : А з вашої планети видно зорі? Я так люблю спостерігати за ними. Малята, а ви знаєте,що зірки об’єднуються у групи- сузір’я і нагадують різних птахів, тварин.  Я приготував для вас  чарівні картинки, на яких намальовані зірочки, а ви перетворите їх  у сузір’я .
(Діти малюють сузір’я під музичний супровід. Космік та вихователь пропонують показати гостям свої роботи.)
Ін. – Час нам уже повертатись,а для цього знову треба запустити двигун нашої планети….1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 – пуск!
-  Молодці,діти! От і скінчилась наша подорож. Мені час повертатись у космічний простір. На згадку про мене дарую вам книгу. Вивчайте залюбки природу космосу. До побачення!
Вих -ль:  Мої любі малята, вам сподобалася сьогоднішня подорож? Чим саме? Що  запам’яталося найбільше? (відповіді)
Вих-ль:  Памятайте про те, що кожна людина – частинка безмежного і прекрасного Всесвіту. Тому має оберігати все , що довкола неї.
Прекрасний навколо тебе,
Сонце ясне і синє небо,
Птахи і звірі,гори і ріки –
Нехай він буде таким повіки!
Нехай людина добро приносить,
Бо світ навколо любові просить.

 

 


 

 

 

 Сценарій спільного уроку для першокласників та дошкільнят на тему:

«Курс – на школу!»

Мета: стимулювати інтерес дошкільнят до навчання у школі, показати першокласникам їх рівень знань за  не тривалий  період перебування у школі;

розвивати інтерес дошкільнят до навчальних предметів, що вивчатимуться в школі; виховувати прагнення навчатися в школі.

Тип  уроку:  урок – екскурсія.

Обладнання: малюнки казкових героїв, свійських та диких тварин; магнітна дошка; смайлики, олівці

                                     Хід  уроку

1.     Організаційний момент

Вихователь : Доброго дня усім присутнім!

Діти. Добрий день!

Вчитель.   Добрий день, вітаєм вас.

Настає дозвілля час.

Діти наші, не зівайте.

Добру казку починайте.

В казку вирушим всі разом,

Перешкоди всі пройдем.

А хто буде сумувати,

Із собою не візьмем.

 

Вчитель: Прошу зайняти місця.

( повертаються і сідають на лаву під музику «В гостях у казки», на магнітній дошці – казкові герої: Мальвіна, Буратіно, П’єро, Муха- Цокотуха, Комарик, Павук, Маша , Ведмідь, Заєць, Баба, Дід, Колобок)

 

Вихователь: Сьогодні ми допоможемо нашим дітям побувати у казці. Ще раз перегорнемо сторінки улюблених книжок, зустрінемося із улюбленими героями.

 

Вчитель. Дітки, зверніть увагу на дошку на якій розміщені казкові герої. Оберіть одного, який вам до вподоби.

- Першими підійдуть до дошки малесенькі наші діточки  - дошкільнята.

-А зараз черга обирати казкового героя настала для учнів – першокласників.

( діти знявши  казкового героя стають в шеренгу)

 - Дітки! Кожен з вас  тримає улюбленого героя, давайте подивимося який герой живе з нами в одній казці.

( На столах стоять ілюстрації до казок),

- Ми в гостях у казці « Колобок» (діти аналізуючи її, займають відповідні місця), «Маша і ведмідь», «Пригоди Буратіно», «Муха – Цокотуха»

- Молодці, діти, а я вам пропоную подорож у нову казку, яка називається «Шкільна країна» ( Слайд 1)

2.Знайомство з шкільними предметами.

Вчитель.  Дітки, у казці дуже багато цікавого, стежки цієї казки встелена знаннями, і кожна веде до чарівного замку, де живуть різноманітні предмети, які ви будете вивчати у школі (музика  , слайд 2)

Перша стежка нас привела до замку де живе чарівна Королева «Математика»

Цю королеву дуже любить Мальвіна.

-         А чому саме Мальвіна?

(відповіді дітей)

-         Тож давайте допоможемо Буратіно порахувати яблука.

(вихователь заздалегідь на магнітну дошку виставляє кошик, а дитинка рахуючи яблучка кладе їх у кошик)

-         Молодець,  а тепер уявимо ,що Мальвіна одне яблучко віддала П’єро.  Скільки яблучок залишилося у кошику?(4)

-А ще одне віддала Буратіно. Скільки всього яблук віддала Мальвіна? ( 2)

Вихователь. Ось, як  легко , першачки, справилися з цим завдання, бо вони вже навчаються у 1 класі.

(Музика, слайд 3)  А нас кличе наступна стежина, не менш цікава, бо підходимо ми до замку де живе королева «Природа». До неї завжди люблять приходити в гості: Ведмідь, Маша і Зайчик.

-         Дітки, а як ви гадаєте, чому саме ці герої полюбляють приходити в гості

( відповіді дітей)

-         Молодці! Так як Маша допитлива, їй все цікаво знати, вона прагне вивчати природу. Вона знає свійських тварин, і з  тваринами  лісу теж товаришує.

( Відповіді дітей)

Вихователь. Давайте разом з вами допоможемо їй розібратися де свійські (домашні)тварини, а де тварини лісу

Вчитель. Послухайте уважно, під будиночком розмістіть свійських тварин, а де дерева - диких

(магнітна дошка поділена навпіл , під будиночком  діти виставляють свійських тварин (порося, собака, коза),   де дерева – диких( вовк, лисиця, заєць)

-         Молодці, малята!

( музика, слайд 4)

Вчитель. Далі нас  чекає ще цікавіша стежка, яка приведе  до замку Принцеси «Фізкультури», а разом з нами прилетів Комарик з казки «Муха –Цокотуха»

Вихователь. Скажіть, а ким був Комарик для Мухи – Цокотухи ?

( відповіді дітей)

-         Від кого спас Комарик Муху?

Вчитель. Правильно, молодці, адже Комарик постійно робив зарядку, займався різними  вправами, був швидким, спритним, це й допомогло йому перемогти павука. Тож давайте , діти, і ми виконаємо вправи, які ви потім будете робити їх щодня.

 ( музична фізкультхвилинка)

Вчитель. Після таких вправ ми  можемо сміло крокувати далі по  шкільній країні,  і стежка виводить нас до замку  де живе КОРОЛЬ «Образотворче мистецтво» ( слайд. 5)

Король приготував вам невеличке  випробовування. Він зібрав жителів свого замку, смайликів, але поки вони йшли до короля, розгубили свої посмішки.

Вихователь. Дітки, на якого казкового героя схожі смайлики?

(відповіді дітей)

Вчитель. Так, Колобок був завжди веселий, співав пісеньки.

Тому він нам і  допоможе, смайликам, знайти їхні посмішки.

Вихователь. Діточки, а як ми зможемо знайти посмішки?

(  відповідь дітей )

Вчитель. Отже, беремо олівці в руки, і  малюємо смайликам посмішки.

Які ви  молодці, які гарні посмішки засяяли на обличчях смайликів

(слайд . 6) Тож давайте подаруємо смайлики нашим гостям, щоб завжди на їхніх обличчях сяяли посмішки, і кожен день був для них  сповнений веселим  настроєм.

( діти дарують смайлики, повертаються на місця)

Підсумок уроку.

Вихователь. Цікаво вам  було  подорожувати?

(відповіді дітей)

 

Вчитель. Сьогодні, мої маленькі друзі, ми познайомилися тільки з деякими шкільними предметами, але коли ви прийдете у школу на Вас чекатимуть безліч інших цікавих предметів. Я маю надію, що ви обов’язково полюбите їх і будете знати їх на відмінно.

На цьому наш урок – екскурсія у казкову шкільну країну закінчується, ми говоримо нашим гостям……( До побачення!)